Tegyünk meg mindent, ami tőlünk telik!

Egyesületi protokoll a kialakult helyzetre.

A koronavírus terjedésének meggátlása céljából a kormány tegnap bejelentette intézkedéseit, az MLSZ ezt kövezően hivatalosan is megerősítette, hogy minden labdarúgó mérkőzés zártkapus lesz határozatlan ideig. A sportrendezvényeket érintő korlátozások alapján tájékoztatjuk sportolóinkat, munkatársainkat, szülőket, nagyszülőket.

S. Juhász Attila, egyesületünk elnöke az alábbi előírások betartását kéri mindenkitől:

„A kialakult helyzetben a legfontosabb az, hogy egy ekkora közösségben felelősséggel viseltessünk egymás felé is. Mindenkit arra kérek, fordítsunk kiemelt figyelmet a higiéniára, mossunk gyakran kezet, mellőzük a kézfogásokat, használjunk zsebkendőt tüsszentésnél és köhögésnél. Csak egészségesen vegyen részt mindenki az edzéseken, legyen szó akár játékosról, akár edzőről! A külföldi utazásokat mellőzzük, ellenkező esetben tájékoztassuk erről az egyesületet, elővigyázatosságból az érintett játékos két hétig ne látogassa az edzéseket hazatérése után! Az MLSZ zártkapus rendelkezése egyesületünk minden csapatát érinti, az utánpótlás és a felnőtt férfi és női mérkőzéseket is nézők nélkül kell megrendeznünk. Minden mérkőzésre maximum 25 fő nevezhető a játékosokkal és a stábtagokkal együtt csapatonként. A szabályok szigorúak, minden szülőt és kollégát kérek, hogy tartsák be ezeket! A szövetség emellett határozatlan ideig felfüggesztette grassroots-programjait, így például a Bozsik-programot is, valamint minden egyéb hasonló rendezvényt, tornát és fesztivált. Az esetleges további korlátozások elrendeléséig, edzéseinket továbbra is a megszokott időpontokban és helyszíneken tartjuk meg. Mindenkit arra kérek, tegyünk meg minden tőlünk telhetőt a vírus terjedésének megakadályozása érdekében!”

Szerző: Nyitray András