Széleskörű összefogás a kecskeméti labdarúgásért

A Városházán tartott csütörtökön sajtótájékoztatót Szemereyné Pataki Klaudia (Kecskemét polgármestere), Bogasov István (önkormányzati képviselő, tanácsnok, Sport Munkacsoport elnöke), Sipos László (önkormányzati képviselő, tanácsnok), dr. Nagy Zoltán (Phoenix Mecano Kft. ügyvezetője), valamint klubunk részéről S. Juhász Attila (KLC-KTE SI ügyvezető elnöke). A téma a kecskeméti labdarúgás jövője volt.

sajtótájékoztató

Elsőként Bogasov István kapott szót, aki bevezetőjében elmondta, hogy a kecskeméti futball jövőjét, kiemelt feladatként kezeli az önkormányzat, hiszen a futball képes nagy tömegeket megmozgatni, ezért is kezelték így már a kezdetektől fogva. A cél az, hogy olyan stabil alapokra helyezzék a jövőt, melyben az önkormányzat és a leendő szponzorok, kölcsönösen, azonos arányban teremtik meg a működés feltételeit. Bogasov István örömét fejezte ki, hogy az önkormányzat törekvése máris több céget meggyőzött, sokan jelezték segítő szándékukat. Zárásként köszönetet mondott Sipos Lászlónak, aki rengeteget dolgozott a háttérben azért, hogy egy megfelelő stratégiát alakítsanak ki.

Sipos László örömmel vállalta a feladatot, mert fontosnak tartotta, hogy ebben a helyzetben se engedjék el a labdarúgók kezét. 1997-ben a KSC és a KTE egyesülésénél is segédkezett, hogy ne szűnjön meg a foci, most megint tenni akart, hiszen rengeteg futballban dolgozó ember munkáját ismeri. Éppen ezért egy olyan együttműködést igyekezett kialakítani, mely az értékeket megtartja. Az alapoktól kell indulni, melyet jelen pillanatban a KLC-KTE SI jelent, és ami alá 2 esztendővel ezelőtt a teljes utánpótlást áthelyezték. A működés így zavartalan, ráadásul minden korosztály az NBI-ben szerepelhet. A jó kimenet megteremtése a gyerekek számára azonban új feladat volt az NBI-es felnőtt csapat megszűnésével, így Török Lászlóval és S. Juhász Attilával új megoldásokat kerestek. Ez az MTK-val kötendő partneri szerződés formájában valósulhat meg, mely kétirányú, így a másik oldalról is érkezhetnek játékosok. Ez egy megfelelő jövőképet kínálhat a kecskeméti fiatalok számára, amíg nem jut magasabb szintre a városban a felnőtt futball, hiszen a fejlődésük továbbra is garantált az akadémián, és az utánpótlásból kikerülve is biztosítva van további sorsuk.

A felnőtt csapat a megye I-ből indul, és a cél az, hogy a következő szezontól az NBIII-ban, majd maximum 4 éven belül az NBII-ben szerepeljenek. Alulról kell építkezni, így egyelőre feladatuk az, hogy az említett időszakon belül, ismét az élvonal közelébe kerüljön a csapat, ahonnan a későbbiekben az NBI-et is meg lehet célozni stabil pénzügyi háttérrel.

Sipos László azt is hozzátette, hogy bízik benne, hogy a terveket látva a szurkolók is kitartanak a csapat mellett. A város maga részéről továbbra is a klub rendelkezésére bocsájtja a Széktói Stadiont, így változatlan körülmények között készülhetnek a csapatok, illetve tekinthetőek meg a mérkőzések.

sajtótajekoztaó

A szponzori kör megszervezését vállalta fel dr. Nagy Zoltán, akinek neve a Phoenix Mecano miatt ismerős lehet a kecskeméti szurkolóknak, hiszen a cég 2008 óta támogatja a futballt, 2 éven keresztül pedig kiemelt névadószponzorként tették ezt. Nemcsak a felnőtt, hanem az utánpótlás futball fejlesztésében is komoly szerepet vállalt az utóbbi években.

Nagy Zoltán örömét fejezte ki, hogy a város támogatja az újjáépítést, hiszen nekik van a legfontosabb szerepük ebben a jövőben. A Phoenix Mecano ahogy eddig, úgy a jövőben is szponzorálni fogja a futballt, hiszen Nagy Zoltán számára szurkolóként is fontos ez, nemcsak anyagi, hanem erkölcsi szempontból is, szurkolóként minden nagy sikert átélhetett. A cél, hogy a jövőben is hasonlóknak örülhessenek, ennek érdekében már zajlanak az egyeztetések más szponzorokkal is, akiket megnevezni egyelőre még nem szeretett volna. Jelenleg 3-4 komoly támogató kerülhet a klub mögé, ám a jövőben nemcsak városi, hanem regionális szinten is szeretnének minél többeket bevonni, hiszen Kecskemétnek meggyőződése szerint fociban is meghatározónak kell lennie a térségben. A jelenlegi körrel a következő két szezonra biztosított a működés, utána lehet tovább építkezni, melyben a városnak is kiemelt szerep jut reményei szerint.

S. Juhász Attila az egyesület nevében köszönetet mondott a városnak és a támogatói körnek, kiemelve, hogy jó ilyen bizalommal a hátuk mögött nekivágni a munkának, a célok megvalósításának, mely a magasabb osztályt jelenti. Az MTK-val történő partneri szerződés hamarosan megköttetik, már jogászok dolgoznak ennek részletein. Az együttműködés célja, hogy a legkiemelkedőbb tehetségek számára, továbbra is biztosítva legyen az NBI-es jövőkép, emellett természetesen szeretnék megtartani azokat, akik helyben lehetnek a csapat erősségei.

A felnőtt csapat kapcsán ügyvezető elnökünk elmondta, gyorsan fel kellett mérniük, hogy a megye I. nem vonzó a játékosoknak, még a fiataloknak sem, ám az NBIII-ban már könnyebben tudnak majd erősíteni, hiszen Kecskemétnek komoly múltja a sportágban, szívesen jöttek ide futballozni a játékosok, többen már most jelezték visszatérési szándékukat. A KLC-KTE jelenleg jó alapot jelent az építkezésre, hiszen sikerült megtartani néhány fiatalt, illetve akadnak NBII-ből, NBIII-ból visszatérő játékosok is, akik kitűnő egységet alkotnak, így képesek lehetnek megfelelni az elvárásoknak. Az ősz célja, hogy végig versenyben legyenek, ott álljanak az élmezőnyben, télen pedig a körvonalazódó támogatói háttérrel, tovább lehet erősíteni a keretet szükség szerint.

Szemereyné Pataki Klaudia zárszóként köszönetet mondott mindenkinek a széles összefogásért, a jövőre nézve pedig kiemelte, a kosarasoknál bevált receptet szeretnék követni, egy erős támogatói kör létrehozásával. A város eddig is sokat tett az utánpótlásért, például a Mercedes bevonásával, igyekeznek a jövőben is hasonló szponzorokat bevonni a futballba. Polgármesterünk abban is bízik, hogy egy újfajta stratégiával, más módszerrel tudnak építkezni a jövőben, ami biztosítja a stabil pénzügyi hátteret a sportágban, és amennyiben összeáll egy erős háttér, régiós összefogás, akár az NBI-et is megcélozhatja a csapat a későbbiekben.

Újságírói kérdésre a működési formáról, illetve a Kecskeméti Testedző Egyesület jövőjéről is szó esett, hiszen a KLC-KTE nevében utóbbi Közös Torna Egyletet takar.

Szemereyné Pataki Klaudia elmondta, jelenleg a már meglévő egyesületi formában működik majd a KLC-KTE, jövő év tavaszára, nyarára azonban szeretnék létrehozni az új gazdasági társaságot. A város megvizsgálja majd a lehetőségeket, amennyiben szükséges, úgy részt is vállalnak ebben, ellenkező esetben támogatóként állnak majd a klub mellett. A KTE nevet illetően hozzátette, a névhasználati jogot az Univer adja meg, így használják a kosarasok is, és azok a klubok, melyekkel a város együttműködik, felvehetik a nevet a jövőben is.

S. Juhász Attila a KTE-re kitérve elmondta, korábban ők is éltek a KTE névhasználati jogának felvételével, míg a KLC-ben a Közös Torna Egylet az utánpótlás átvételekor került a névbe. A tervezett gazdasági társaság megalakulásával, újra lehetőség lesz felvenni a KTE nevet, így a Kecskeméti Testedző Egyesület is visszatérhet a labdarúgásba. A csapat addig is „Kecskemét” felkiáltással fogja üdvözölni a szurkolókat, illetve lila-fehér színösszetételben szerepel hazai meccsein, míg a váltómez a narancssárga lesz. 

Szerző: KLC/kecskemetilc.hu