KLC-KTE – Kiskőrös – ÉLŐ

A Kiskőröst fogadjuk az év utolsó hazai bajnokiján, és Márton Pál több helyen is változtatni kényszerült csapatán. A kapuban ezúttal Borbély Krisztián áll, ugyanis Tóth Zoltán apa lett, így engedéllyel hagyhatja ki a meccset. Neki és családjának ezúton is gratulálunk, és jó egészséget kívánunk!

Szintén hiányzik a mai napon Szabó Tamás, ám jó hír, hogy Urbán Pál végül vállalni tudta a találkozót. Visszakerült a kezdőbe Garaci Csaba is, illetve először kezd a támadósorban Ámann Krisztián, aki eddig csupán csereként kapott lehetőséget.

KLC-KTE: Borbély – S. Juhász, Urbán, Szabó Gy., Garaci – Molnár, Nagy L. – Ihos, Filus, Filyó – Ámann

Csere: Váczi (k), Péntek, Márki, Pap, Kovács A., Parti, Kürtösi

Kiskőrös: Tóth – Kertész, Madácsi, Rácz, Füleki – Rimár, Somlyai, Cebei, Sárközi – Pásztor, Pohankovics

Csere: Hézinger (k), Miklós, Sinkó, Markó, Lesták, Bánszki, Gyurián.

Kezdés 13:30-kor, a játékvezető Borbás Bottyán Aurél.

A mérkőzés gyászszünettel kezdődik, Fülöp Márton és Várhidi Pál mellett, a párizsi mészárlás áldozataira emlékezünk.

1. perc: Mi kezdünk.

2. perc: Borbély mozdul ki jól egy indításra, és kirúgja bedobásra.

3. perc: Filus tör kapura, 16-ról el is lövi, Tóth kiüti.

8. perc: Filus lövését blokkolták.

9. perc: Eddig kiegyenlített a meccs, némi fölényt tudtunk kiharcolni az utóbbi percekben.

10. perc: Veszélyes helyről, az alap és a tizenhatos vonalának találkozásától jöhet vendég szabadrúgás.

11. perc: Kifejeltük, már mi jöhetünk bedobással.

13. perc: Füleki került volna helyzetbe, de lesen volt. A másik oldalon Filyó lő 16-ról ballal, Tóth fogja.

16. perc: Vezetnek a vendégek. Egy oldalszabadrúgást kifejelünk, amit Rimár 25-ről egyből kapura lő, ez megpattan még egy emberen, így Borbélynak nem volt esélye védeni. 0-1

17. perc: Most Füleki próbálkozik, ez nem okozott gondot Borbélynak.

20. perc: Jól védekezik a Kiskőrös, és szép támadásokat vezetnek ebből, egyelőre nem találjuk rajtuk a fogást.

25. perc: Óriási helyzet! S. Juhász megy el a jobbon, kitűnően ível középre, és a rosszul kilépő Tóth mellett, Filus fejel kapu fölé.

27. perc: Egyenlítünk! Filus indul el megint, kitűnően tálal a balon érkező Filyó elé, aki ziccerben nem is hibázik. 1-1

33. perc: Pohankovics fejét keresik, de nem tud jól beleérni a beadásba.

35. perc: Lesen ragadtak most az utóbbi percekben a csatárok, ezért nem alakult ki helyzet egyik oldalon sem.

38. perc: S. Juhász lő 25-ről, fölé száll.

39. perc: Ámann ugratja ki szépen Filust, Tóth szögletre sodorja a labdát. A sarokrúgás után Szabó lövését blokkolják, jöhet még egy. Veszélyesen jött ez is, de eltakarítják a kőrösiek.

41. perc: Ihos lő távolról, nagyon meglepte Tóthot, nagy mázlival tolja ki oldalra.

42. perc: Vendég szöglet.

43. perc: Szép kontrát vezetünk belőle, melynek végén S. Juhász beadását fejeli mellé Ihos nem sokkal.

45. perc: Szünetben 1-1.

fily

46. perc: Miklós és Sinkó érkezik a vendégeknél a szünetben.

49. perc: Mezőnyben zajlik eddig a játék.

50. perc: Pásztor lőtt alaposan fölé.

52. perc: Vendég szabadrúgás jöhet 25 méterről.

54. perc: Vezetünk! Szép kontrát vezetünk nem először a meccsen, a végjátékban Filyó lőtte laposan keresztbe a labdát, amiről Ihos még lemaradt, de S. Juhász a hosszún jól érkezett. 2-1

57. perc: Markó áll be.

59. perc: Ámann lőhet egy jó felívelés után, de lecsúszott a lábáról. Kürtösi jön a helyére.

62. perc: Veszélyes kőrösi kontra: Borbély védi Pohankovics lövését, a tovább pörgő labdát pedig Garaci vágja ki.

64. perc: Ihos harcolt meg a labdáért, majd Nagy elé passzolt, aki 16-ról mellé lő.

65. perc: Kertész helyén Lesták.

69. perc: Megint mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, néhány szép akciót tudtunk vezetni, de a befejezések nem sikerültek.

71. perc: Filus próbálkozik távoli lövéssel, nem okozott riadalmat.

72. perc: Gyurián jön Pásztor helyett.

77. perc: Nagy szabadrúgását fejelik ki Szabó elől.

79. perc: Kürtösi törhet kapura, de passz helyett belevezeti a védőbe.

80. perc: Sinkó elé kerül a hosszún egy beadás, egy csel után jobbal lő 16-ról, de mellé gurul.

82. perc: Filyó sárgul be.

83. perc: Borbély öklöz ki egy felívelt labdát, közben Filus is besárgul.

84. perc: Lesták piszkál fölé alaposan egy beívelést, Filyó helyén Péntek.

87. perc: Ott pattog a tizenhatoson belül a labda, de Borbély magabiztos.

88. perc: Kontrát vezetünk, de Ihos beadását lefülelik.

89. perc: Kovács András váltja Ihost.

90. perc: 3 perc ráadás.

90. perc: Pontatlanok a kontráink, pedig van belőle bőven.

91. perc: Vendég felívelés jöhet, közben Filus helyén Márki.

92. perc: Eldőlt! Mindenki felment az íveléshez, amit kifejeltünk, és elindultunk előre. Az akció végén ugyan Nagy elől még elpiszkálta a labdát Tóth, de az érkező S. Juhász 20 méterről az üres kapuba gurított. 3-1

93. perc: Vége is.

KLC-KTE – Kiskőrös 3-1 (1-1)

Megye I., 14. forduló, 300 néző

KLC-KTE: Borbély – S. Juhász, Urbán, Szabó Gy., Garaci – Molnár, Nagy L. – Ihos (Kovács A. 89.), Filus (Márki 91.), Filyó (Péntek 84.) – Ámann (Kürtösi 59.)

Kiskőrös: Tóth – Kertész (Lesták 65.), Madácsi, Rácz, Füleki (Markó 57.) – Rimár, Somlyai, Cebei (Sinkó 46.), Sárközi (Miklós 46.) – Pásztor (Gyurián 72.), Pohankovics

Gól: Filyó (27), S. Juhász (54., 92.) ill. Rimár (16.)

Szerző: KLC/kecskemetilc.hu