Mercedes-KLA körkép: Zsúfolt hét, Patvaros bombagóllal

Korábbi akadémistáinkat követő sorozatunkban ezúttal is van miről beszámolni, hiszen igen zsúfolt hete volt az NB-s csapatoknak. A hétvégi bajnokik mellett hétközi feladatok is vártak a játékosokra, az élvonalban a 10. fordulót rendezték kedden és szerdán, az NBII-es és NBIII-as csapatok kupameccseket játszottak.

patvaros

NBI

DVTK – Mezőkövesd 1-1; MTK – DVTK 1-0

Továbbra is szenved a Diósgyőr, és szerdai vereségével már utolsó a miskolci alakulat. Kitl Miklós továbbra sem élvezi Horváth Ferenc bizalmát, a hazai meccsen keretben sem volt, az MTK elleni vereséget a padról nézte végig.

Haladás – Vasas 1-0; Gyirmót – Vasas 1-0

Bár a Vasas egymás után kétszer is kikapott, a riválisok nem tudták beelőzni őket, így maradtak a tabella élén. Szivacski Donát helye stabil, mindkét találkozót végig játszotta.

NBII

SZEOL – Békéscsaba 0-3

Lévai Norbert (SZEOL) kezdett, a szünetben cserélték le. A vendégeknél Bagi István végig pályán lehetett, 2 góllal segítette győzelemhez csapatát, Szalai Dániel szintén 90 percet kapott.

Vác – Puskás Akadémia 3-3

Pekár László (PAFC) kezdőként végig játszott.

Dorog – Cegléd 2-1

A ceglédieknél ismét Verebélyi Konrád védett, Farkas András 86 percet játszott kezdőként.

Mosonmagyaróvár – Soroksár 1-2

Koszó Balázs (MTE) kezdőként játszotta végig a meccset.

Siófok – Budaörs 2-0

A 90 percet játszó Gréczi Gábor készítette elő a siófokiak második gólját, míg a másik oldalon az 56. percben állt be Csillag Dárius.

ZTE – Szolnok 3-2

Patvaros Zsolt végig játszotta a mérkőzést, a 23. percben (a videóban 1:06-tól) bombagóllal juttatta előnyhöz csapatát. Bailo Dávid a kispadon ült.

NBIII

Keleti csoport:

Jászberény – Putnok 1-0

Ludasi Martin 82 percet kapott a hazaiaknál, Lékó Gergő és Bálint Artúr a kispadon ült.

DVTK II. – Hatvan 0-0

Kitl Krisztián a 69. percben állt be a diósgyőrieknél.

RKSK – REAC 5-0

Pesti Dávid (REAC) a kispadon ült.

Közép csoport:

Komló – Pécs 1-3

Gólya Martin (Komló) 66 percet kapott, Fekete Marcell (PMFC) kezdőként végig pályán volt.

FTC II. – Dabas 1-0

Török Krisztián (Dabas) a padon ült.

Méhkerék – Hódmezővásárhely 1-4

A HFC-nél Komáromi András nem volt keretben, Puskás Zoltán 76 percet kapott, csapata harmadik gólját jegyezte.

Nyugati csoport:

Videoton – Ajka 6-3

Tölgyesi Viktor végig pályán volt, Csordás Simon a 78. percben állt be, majd 3 perccel később gólt lőtt.

Magyar Kupa

Építők – Békéscsaba 0-7 (Szalai a padon ült, Bagi a szünetben állt be)

Tata – Puskás Akadémia 0-5 (Pekár a szünetben jött le)

Mór – Dabas 3-2 (a vendégek kapuját Török védte)

Siklós – SZEOL 2-3 (Lévai a 70. percben állt be)

Berkenye – Jászberény 2-3 (Ludasi és Lékó végig játszott, Bálint a 91. percben állt be)

Tevel – ZTE 0-9 (Patvaros nem volt keretben, Bailo kezdőként végig játszott, 2 gólt rúgott)

Balatonlelle – Budaörs 0-2 (Csillag nem volt keretben)

Inter CDF – Mosonmagyaróvár 1-2 (Koszó nem volt keretben)

Hódmezővásárhely – Kisvárda 2-0 (Komáromi nem volt keretben, Puskás 90 percet kapott)

Csepel – Cegléd 0-1 (Verebélyi védett, Farkas végig játszott)

Komló – Csákvár 1-2 (Gólya nem volt keretben)

REAC – Siófok 2-0 (Gréczit a szünetben cserélték le)