A Mercedes-KLA U15-ös lánycsapata is megkezdte szereplését, Szabó Erikáék Szolnokon minitornán vettek részt, melyen első győzelmük is megszületett.
Az U15-nél az őszi lebonyolítás három játéknapot, és összesen 9 meccset jelent ősszel, ennek az első harmadára került sor hétvégén Szolnokon. A Mercedes-KLA a Félegyházi TSI-vel, a Békéscsabával, valamint a házigazdákkal szerepel egy csoportban. A mieink első két meccsüket elvesztették, a harmadikon azonban már megszületett az első siker, Virág Adrienn ráadásul az élre állt a góllövőlistán 3 találatával.
Eredmények:
Mercedes-KLA – Szolnok 0-3
Félegyházi TSI – Mercedes-KLA 2-1 (Gól: Kádár 9., Czinege 19. ill. Virág 20.)
Békéscsaba – Mercedes-KLA 1-4 (Gól: Máris 19. ill. Virág 1., 12., Filutás 8., Szöllősi 13.)
A Mercedes-KLA U15 kerete:
Festő-Hegedűs Dorina, Filutás Alexandra, Császár Ibolya, Nyakas Kitti, Bali Dorka, Szöllősi Anna, Bertalan Lili, Virág Adrienn, Gál Alexandra, Kis Lili, Varga Tímea, Nagy Liza, Csikai Krisztina, Gattyán Eszter.
Szabó Erika értékelése: Az U18-as keretből többen is befértek koruk alapján, ők kellő tartást adtak a csapatnak. Az első meccseiket játszották a lányok, ebből fakadnak még azok a hibák, amik a vereségekhez is vezettek. Ügyesek voltak, összességében elégedett voltam velük, hiszen megvan az első győzelem, a Félegyháza ellen pedig több kapufát rúgtunk, közel voltunk a pontszerzéshez. Hétvégén már rendezőként folytatjuk a bajnokságot, az U18 pedig Hatvanba utazik.
A korosztály október 2-án (vasárnap) tehát rendezőként lép pályára, a mérkőzéseket a GAMF-pályán játsszák:
Mercedes-KLA – Szolnok, 11:00
Mercedes-KLA – Félegyházi TSI, 11:30
Mercedes-KLA – Békéscsaba, 12:00
Folytatja a bajnokságot a legutóbb szabadnapos U18-as együttes is, ők pénteken 13 órakor a Hatvan vendégei lesznek.
Szerző: KLC/kecskemetilc.hu