Heti rendszerben zajlanak a Bozsik-programok

Klubunk a rendező.

Hétről hétre zajlanak a Bozsik-programok a Széktói Stadionban, melynek Körzetközpontként klubunk a rendezője és lebonyolítója. Az eddigi tapasztalatokat Nagy Tamás szakmai felelős foglalta össze.

Nagy Tamás: - A Körzetközpont cím elnyerésével a klubunk feladata a Bozsik-programok megrendezése. A mi körzetünkbe 13 egyesület tartozik: Ballószög FK, Helvécia SE, Jakabszállás SE, KTE LA, Kecskeméti LC, Kunszállás SE, Lajosmizse VLC, Lakiteleki TE, SC Hírös-Ép, Tiszaalpári SE, Tiszakécske VSE, UFC Kecskemét, Városföldi SE. Ez összesen U7-es korosztályban 21, U9-es korosztályban 20 és U11-es korosztályban 17 csapatot jelent. A program célja, hogy az U11-es korosztály alatti csapatoknak játéklehetőséget biztosítson. Az U11-es korosztály ebben az évben kiemelt korosztály lett az MLSZ szemében, ezért a kéthetente megrendezendő Bozsik tornán kívül még kiválasztó edzéseket, őszi-tavaszi kiválasztó táborokat, illetve téli teremtornákat kell tartanunk nekik. Eddig összesen három eseményt tartottunk meg, kettő U11-es tornát és egy Bozsik fesztivált. Mindkét U11-es tornán körülbelül 100 játékos volt jelen, míg a Bozsik fesztiválon közel 200 gyerek vett részt. A tornák megszervezését Bodnár István Auréllal közösen végezzük. Ez a játékos mennyiség kicsit megnehezítette a szervezést, de az egyesületünkben több olyan kolléga van, aki már szervezett ilyen eseményt, és ez nagy segítséget jelentett. Karakas Feri bácsi és S. Juhász Attila segített megtenni nekünk a kezdő lépéseket, így zökkenőmentesen ment már az első torna is. A Bozsik-program mindhárom alkalommal elérte a célját, hiszen a játékosok örömmel jöttek és felszabadultan, bátran vetették bele magukat a játékba. A csoportokat minden esetben próbáltuk úgy összerakni, hogy mindenki a saját szintjének megfelelő csapatokkal találkozzanak.

Szerző: KLC/kecskemetilc.hu