Kecskeméti LC egyesületünk új neve

Névváltozás.

Egyesületünk május 10-én jogerősen is nevet változtatott, a jövőben Kecskeméti Labdarúgó Club Közös Torna Egylet Sportiskola megnevezésről Kecskeméti Labdarúgó Club (rövidített név: Kecskeméti LC) megnevezésre módosult.

2018. június 30. napjáig a Kecskeméti Labdarúgó Club Közös Torna Egylet Sportiskola látta el a teljes utánpótlás labdarúgó képzést, az amatőr labdarúgás mellett az akadémiai képzés által egyesületünk biztosította a KTE felnőtt csapata részére a labdarúgó játékosokat.2018. július 01. napjától a városi labdarúgás területén végzett szervezeti átalakítások következményeként egyesületünk már csak az amatőr grassroots utánpótlás labdarúgó képzést végzi, az elit képzést átadta a Kecskeméti Labdarúgó Akadémia Nonprofit Kft.-nek (KTE Labdarúgó Akadémia), így már nem egyesületünk biztosítja a KTE felnőtt csapata részére az utánpótlást. Mivel egyesületünk nevében a Közös Torna Egylet Sportiskola (KTE) sok esetben félreértésre adott okot, a névváltoztatás, illetve névrövidítés célja ezen félreértések jövőbeni elkerülése volt.

Szerző: KLC